Art Video
О нас

 

Власна художньо-анімаційна студія
10-річний досвід роботи на медіа ринку України
Створено понад 100 годин власного анімаційного продукту
Досвід створення високо бюджетної відеопродукції
Досвід організації рекламних кампаній на загальноукраїнському рівні
Виробництво музичних кліпів, рекламних роликів, відеофільмів, пригодницьких та пізнавальних мультфільмів
Вакансії
Посада Оплата праці
Художник по фонах Зарплата від виробітку
Аніматор Зарплата від виробітку
3-D аніматор Зарплата від виробітку
3-D моделер Зарплата від виробітку
Концепт художник Зарплата від виробітку
Сценарист Зарплата від виробітку
Композитор Зарплата від виробітку





















Завантажити презентацію про нас ви можете тут:


       У нас Ви можете замовити рекламу! Серед наших рекламних послуг – анімаційна реклама та рекламні відеоролики для телебачення, реклама в оформленні телеефіру, рекламні заставки, розробка персонажів, брендів, логотипів, пакувальної та інформативної продукції (етикетки, буклети, плакати, постери тощо), анімація для інтерактивних медій, флеш-анімація, флеш-банери. Працюємо як над традиційною, так і 3-D анімаційною рекламою. Ми не тільки створюємо рекламу, а й забезпечуємо її трансляцію та просування на телеканалах України.

Зателефонуйте: 0507342341, 0668807425

 

 



 

Про нас пишуть

Фоторепортаж з презентації мультфільму "Страдч" у кінопалаці імені О. Довженка

 

 

 

Зал швидко заповнився глядачами

Фото Йосипа Марухняка

 

Отець Михайло Гарвард спілкується з журналістами

Чи сподобався вам мультфільм?

 

Фото   http://photo.ukrinform.ua/ukr/current/indexa.php?asearch=TRUE&event_id=544141

 

 


 

29.05.2013

Новини Львова - Вголос               Духовні святині – у мультфільмах

У Львові відбулася презентація мультфільмів про відпустове місце  Страдч і святі тайни, які створені в рамках мультимедійних проектів під патронатом УГКЦ.

     Презентація відбулася у Львівському культурно-освітньому центрі імені О.Довженка і на одній з найбільших парафій УГКЦ Різдва Пресвятої Богородиці, де відбувалась історична зустріч Папи Римського Івана Павла ІІ з українською молоддю. Тут дванадцять років тому знаменитий Папа, відступивши від усіх церемоніальних протоколів, співав дитячу пісеньку про дощ. Тепер на цьому місці Катехитична комісія УГКЦ запрезентувала мультимедійні проекти «Духовне намисто» і «З любов’ю до дітей».

     Інтерес до цієї події був настільки великий, що маленьких глядачів довелося двічі запускати у зал: одночасно усі не вміщалися. Діти переглянули два мультфільми: «Духовне намисто – Страдч» і «Святі тайни». Перший з них створений анімаційною студією «Арт-відео» в рамках проекту «Духовне намисто» з нагоди 1025- річчя хрещення України. У доступний для дітей спосіб на екрані ожили події тисячолітньої давності: печерний монастир у Страдчі, ченці, які рятували людей, що заховалися від татар у печері, проголошені Іваном Павло ІІ страдецькі святі отець Миколай Конрад і дяк Володимир Прийма, Хресна дорога і чудова природа Страдецької гори. Про події у Страдчі дітям розповідають герої мультфільму – Художник і Пташка. Як це буває у казці, вони потрапляють в інший часовий простір, у далеке минуле…

     Як сказав під час презентації мультфільму представник «Арт –відео» Едуард Занюк, це лише один мультфільм із цієї серії. Відзнято уже шість і зараз готуються наступні – про Патріарший собор УГКЦ у Києві і про церкву у Крилосі, відому ще з далеких часів Галицько-Волинської держави. У доступний для дітей спосіб через мультфільм буде передано багато цікавої і корисної інформації.

     Мультфільм про Святі Тайни створений спільно з відеопроектом «З любов’ю до дітей». Він розкриває суть і глибину кожного із семи таїнств Церкви. Теж у доступний для дітей спосіб передані складні богословські речі.

     «Церква зацікавлена у тому, щоб створювались мультфільми, які будуть вчити дітей Божому і українському, які разом з Божою наукою розповідатимуть літературною мовою і про традиції нашого народу. Такі проекти важливі для духовного розвитку українського суспільства хоча, на жаль, їх дуже бракує», – сказав під час презентації отець Михайло Гарват, голова Катехетичної комісії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ.

     «Дитина у великій мірі сприймає світ через зорові образи. Попри це, більшість сучасних мультфільмів зображають зло, насильство, агресію, що провокує дитину реалізовувати це у житті. Через такі мультфільми часто й порушується психіка дитини. Ми прагнемо запропонувати певну альтернативу дітям і батькам, тому сподіваємося, що поява нових українських мультфільмів викличе зацікавлення у дітей та їхніх батьків» – це думка ще одного священика Андрія Стадницького, заступника голови Катехитичної Комісії.

     Як було сказано під час презентації, Церква й надалі сприятиме створенню мультфільмів про блаженних новомучеників, про митрополита Андрея Шептицького, патріарха Йосифа Сліпого, про відпустові місця і найбільші парафії, не тільки відкриваючи їхню історію, архітектуру, але й також пояснюючи чому ці храми присвячені тому чи іншому святому чи тій чи іншій події з життя Ісуса Христа.

Надія Пастернак

         Фото Йосипа Марухняка

 

http://vgolos.com.ua/zhyttya/273.html


 

28.05.2013

 Близько 1500 юних глядачів відвідало перший показ мультфільмів про Святі Таїнства та відпустове місце Страдч  Прем’єра мультфільму «Страдч» у Львові зібрала півтори тисячі юних глядачів!

 

    28 травня у ЛКП «Культурно-освітній центр імені О. Довженка» відбувся перший показ мультфільмів на християнську тематику, під час якого студія «АРТ-Відео» представила новий анімаційний фільм «Страдч» з циклу «Духовне Намисто». Бажаючих переглянути мультфільм було так багато, що організатори провели два сеанси, щоб усі глядачі змогли потрапити у зал.

    Прем’єра почалася зі спільної молитви. Із вітальним словом до глядачів звернувся і начальник Відділу освіти Сихівської районної адміністрації Андріан Матковський.

     По завершенні показу ті, хто долучився до створення мультфільмів, поспілкувалися із журналістами. Зокрема, о. Михайло Гарват, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, сказав: «Дякую Богові за таку велику ласку, що ми маємо людей, які створюють українські християнські мультфільми. Нам приємно, що такі люди прагнуть співпрацювати з Церквою. Сподіваюся, що таких мультфільмів буде ще більше і вони принесуть користь нашим дітям, їхнім батькам і катехитам».

     Едуард Занюк із анімаційної студії АРТ-Відео розповів журналістам про мультиплікаційний фільм «Духовне намисто – Страдч». Додамо, що цей мультфільм є першою з 30 серій серіалу «Духовне намисто». У мультфільмі головний герой, Художник, розповідає глядачам про давній печерний монастир, церкву Успіння Пресвятої Богородиці, особливу Хресну дорогу й життя двох страдчанських мучеників – священномученика Миколи Конрада та блаженного Василя Прийми.

     Головною нагородою мультиплікаторам були усміхнені обличчя дітей і їхні щирі оплески.

За матеріалами сайту: http://www.ugcc.lviv.ua/


  

 

18.05.2013

       У храмі відбулося урочисте Причастя дітей Недільної школи з презентацією мультфільму «Духовне Намисто»

 

     18 травня у Києві в парафії храму Святого Василія Великого відбулася знаменна подія. Маленькі парафіяни урочисто прийняли Євхаристійного Христа. Протягом навчального року в Недільній школі сестри служебниці невтомно готували діточок до цієї події. Подарунком для дітей та учасників свята став перегляд нового мультсеріалу  “Духовне намисто України” (відпустові місця української землі) та  диск з українськими мультфільмами.

Довідка:

     “Духовне намисто України” - це анімаційна енциклопедія про наші історичні, культурні, сакральні скарби, спрямована на піднесення духовності та християнської моралі, міжконфесійної та етнічної толерантності, яку започаткувала наша Церква разом з мистецькою компанією “Арт-Відео”.

Повідомив о. Роман Шуп’яний

За матеріалами сайту http://osbm-kyiv.com.ua

 


 

03.12.2012

            Телеканал НТА покаже різдвяну збірку мультфільмів від анімаційної студії «Арт-Відео»

   Мета створення збірки - показати автентику українських релігійних свят у сьогоденні

  Львівський телеканал НТА, доступний також на супутнику і в кабельних мережах інших міст, покаже різдвяну збірку мультфільмів виробництва анімаційної студії «Арт-Відео». Про це «Телекритику» повідомили в «Арт-Відео».

   Прем'єра мультсеріалу відбудетсья під час зимових свят.

   До збірки увійшло три серії: «Святий Миколай», «Різдво» і «Водохреща», кожна тривалістю три-чотири хвилини. Під час розвитку сюжетної лінії буде показано автентичні українські звичаї на фоні пригод головних героїв, гумору, дотепів і святкового настрою.

   Проект має зацікавлення і схвалення з боку церкви, стверджують його творці.

   «Основна мета створення цієї збірки - показати автентику українських релігійних свят у сьогоденні, на противагу широкомасштабній іноземній пропаганді їхнього святкування, де Святого Миколая заміняють на Санта-Клауса з "Кока-Колою" чи Дідом Морозом, походження якого є взагалі далеким від християнських традицій. Натомість в Україні існують давні традиції зимових свят, які надзвичайно оригінальні, цікаві й сьогодні напрочуд актуальним є їхнє повернення», - пояснюють творці різдвяної анімаційної збірки.

 http://www.telekritika.ua/news/2012-12-03/77182?theme_page=80&


05.11.2012

           Урок безпеки від «Фокстроту» та "Арт-Відео" – у Чернівцях

 

     3 листопада  біля  ТРЦ «Депо»  відбувся Урок безпеки, на якому діти дошкільного та  молодшого шкільного віку серйозно і з гумором повторили правила пожежної безпеки, а торгівельна  мережа «Фокстрот. Техніка для дому» у рамках свого соціального проекту «Школа безпеки»презентувала маленьким глядачам міста 4-у  серію мультсеріалу «Фокс і Трот поспішають на допомогу. Пожежа», яку створила анімаційна студія «Арт-Відео».

    Цього року головними вчителями для маленьких українців – учнів Уроку - стали співробітники служби порятунку МНС України. Урок безпеки, на якому дітвору вчать протипожежній безпеці, пройшов на Донеччині, в Запорізькій області, у Львові, в Криму та у Києві. У листопаді  «Школа безпеки» прибула в Чернівці.

    Організатори Уроку безпеки 3 листопада виступили  територіальне управління МНС України в Чернівецькій області, торгівельна мережа «Фокстрот. Техніка для дому», ТРЦ Депо за сприяння Департаменту освіти, науки і спорту Чернівецької ОДА. Інформаційні партнери – газета «Молодий буковинець», телеканал «Чернівці» та радіо «Блиск ФМ».

    Вже до обіду площа перед ТРЦ «Депо» стала яскравою та гомінкою - на майданчику вишикувалася яскраво-червона пожежна техніка. Біля неї тут же зібралися перехожі та гості ТРЦ -  діти з понад 40 шкіл Чернівців.

    - Вас запросили на Урок безпеки  дорослі, які опікуються вашим життям та здоров’ям, - звернулася до дітвори ведуча Уроку - героїня  мультсеріалу «Фокс і Трот поспішають на допомогу» лисичка Фокс. -  Я дбаю про комфорт у  оселях людей  й щиро вірю у те, що комфортно там, де безпечно! Тому разом зі своїми друзями ми ініціювали соціальний проект – «Школа безпеки» й мандруємо Україною, розповідаючи  дітям найважливіші правила життя – правила безпечної поведінки.

     На уроці було весело: діти у форматі гри повторювали ази безпеки, танцювали, грали у вікторини та розважалися, отримуючи нагороди за активність від мудрої рудої ведучої. По закінченні мультфільму у кожну школу Чернівців передали DVD диск із 4-ма  серіями мультсеріалу від «Арт-Відео».

 - Нехай скрізь буде комфортно та безпечно! – сказав Богдан Федоренко, старший директор Західного регіонального управління  мережі «Фокстрот. Техніка для дому». – А мультик, який ви сьогодні побачили, покажіть своїм друзям. У кожній оселі має бути  спокійно, затишно й гомінко від друзів!

 

 http://www.foxtrot.ua/Article.aspx?AreaID=41&DocID=819

 




З сюжету випуску новин НТА
10.10.2012

                                                             
«Легенди України» в Добромилі


      Давні сакральні пам’ятки України та історичні герої ожили в дитячих малюнках, у віршах та оповіданнях. У Добромилі, що на Львівщині, пройшов фінал дитячого конкурсу серед поціновувачів мультиплікаційного серіалу «Легенди України». Серед сотні робіт жюрі обрало десяток найкращих. Переможців нагородили грамотами і грошовими преміями. У фіналі дитячого конкурсу «Легенди України» на учнів Добромильської школи чекав сюрприз – нові мультфільми від анімаційної студії «Арт-Відео»: «Як князь Олег на Візантію ходив» (фільм-переможець міжнародного фестивалю «Золота Пектораль») і «Аскольдова Могила» (з серіалу «Легенди України»). За підтримки благодійного фонду Олексія Івченка «Здорова Нація» компанія «Арт-Відео» створила сотні серій пізнавальних та історичних мультиків. Засновник фонду каже, що на початку в нього була одна мета – привити любов малечі до рідного краю з наймолодшого віку в цікавій формі та виключно українською мовою.

     В тім, найбільше діти чекали на оцінку своєї творчості. Десять учнів, чиї роботи визнали найкращими, отримали не лише грамоти, а й диски з мультсеріалами й грошові премії. Малеча не могла натішитись, кажуть, легенди України надзвичайно захоплюючі та повчальні. Діти з радістю розповідали про ті серії, які їм найбільше припали до вподоби. Ініціатори створення серіалу зазначили, що історія України є настільки різноманітна й багатогранна, що їм вистарчить фантазії й творчої наснаги ще не на одну сотню захоплюючих п’ятихвилинних серій. А педагоги вкотре зазначають, що серіал дуже легкий для дитячого сприйняття і створений у цікавій для дітей техніці. Головні  герої постають у 3-D форматі. Завдяки серіалу дітвора легко розуміє корисні розповіді сучасних мультфільмів компанії «Арт-Відео».

     Закриття свята відбулося під бурхливі оплески вдячних глядачів, між якими раділи не тільки діти, а й дорослі (частково за створені мультфільми й нагороди, частково за дитячі радісні очі). Щойно їм відкрився захоплюючий історичний світ рідної країни, яким вони будуть обов’язково пишатися й примножувати в майбутньому славетні подвиги своїх предків.

З сайту:  http://www.nta.ua/prohramy/nta-novini/2779-nta-novyny-efir-vid-10-10-2012


19.09.2012

             «Арт-Відео» та  «Фокстрот» – за безпеку дітей!

  

    Наступного дня після професійного свята - Дня рятівника - у столичному Палаці Україна відбувся Урок безпеки, на якому дітлахи молодшого шкільного віку водночас серйозно та з гумором повторили правила пожежної безпеки, а торгівельна  мережа «Фокстрот. Техніка для дому» презентувала маленьким глядачам 4 серію мультсеріалу «Фокс і Трот поспішають на допомогу. Пожежа» як частину свого соціального проекту «Школа безпеки».

    Вже з обіду площа перед НПМ «Україна» засяяла - на майданчику вишикувалася яскраво-червона пожежна техніка. Біля неї відразу ж зібралися гості Палацу - діти зі шкіл всіх районів столиці. Після знайомства з технічними можливостями служби порятунку прозвучала пожежна сирена, а ведучий попросив усіх підняти голову: з даху Палацу рятувальники почали спуск умовно-потерпілого з показово-рятувальної операції. «Операція» пройшла успішно, і вражена дітвора дружно рушила в зал на Урок безпеки.

    Ведучі заходу - мудра лисичка Фокс із сімейного центру розвитку та розваг «Дивосвіт» і заступник начальника центру пропаганди ГУ МНС України в Київській області Валерій Ненюк оголосили тему Уроку: «При пожежі дій правильно».

    - На нашому Уроці перед вами не шкільні вчителі, а ті, що навчають дорослому життю. А якщо доведеться складати іспит на практиці - бажаю здати тільки «на відмінно»! - Звернувся до дітвори голова Ради засновників Групи компаній «ФОКСТРОТ» Геннадій Виходцев.

   А далі по незнанню правил безпеки гумором вдарили школярі з дружини юних пожежників київської гімназії східних мов №1 Святошинського району. А закріпили навчальний ефект повчальним мультиком: торгівельна мережа «Фокстрот. Техніка для дому» презентувала 4 серію мультфільму «Фокс і Трот поспішають на допомогу» про дії та поведінку дітей при виникненні пожежі, створену анімаційною компанією "Арт-Відео", за підтримки МНС України.

    - «Фокстрот» - лідер ринку і експерт в створенні комфорту. А комфортно там, де безпечно, - сказав виконавчий директор торгівельної мережі «Фокстрот. Техніка для дому» В'ячеслав Поврознік. - Урок безпеки – добра традиція, яку ми підтримуємо в рамках власного соціального проекту «Школа безпеки» вже другий рік.  Минулого року тут були показані перші серії нашого мультсеріалу про правила безпеки для дітей «Фокс і Трот поспішають на допомогу». У цьому році ми порадували юних глядачів черговою серією мультфільму і сподіваємося, що це була не остання зустріч з Фоксом і Тротом.

   Озброєна знаннями та чудовим настроєм, дітвора йшла з Уроку не з порожніми руками: за старанність та уважність школярі отримали приємні сюрпризи від торгівельної мережі «Фокстрот. Техніка для дому», «Комсомольської правди» в Україні», сімейного центру розвитку та розваг "Дивосвіт".

    Всі учасники Уроку попрощалися до наступного року, коли знову зберуться для пропаганди найголовніших правил у житті - як бути живими та здоровими.

З сайту:  http://www.foxtrot.ua/Article.aspx?AreaID=45&DocID=811


01.08.2012

                                                     Літній тур Фокса і Трота

 

            Мультфільм, який навчає дітей основним правилам життя - бути живими та здоровими - підкорив Західну Україну

    1 серпня львівський «Фокстрот» на вул. Княгині Ольги, 106 порадував юних львів'ян та їхных батьків дитячим святом «Урок безпеки». Малеча, в ігровій формі, з жартами, повторила правила безпечної поведінки у побуті разом з веселими клоунами і улюбленими мультяшними героями. Свято задумали в торгівельній мережі "Фокстрот. Техніка для дому», як і лисичку Фокс і робота Трота - головних героїв мультсеріалу «Фокс і Трот поспішають на допомогу», які з екранів телевізорів вчать малюків правилам безпеки.

    - Наш літній «Урок безпеки» і мультфільм сподобався дітям, вони навіть фрази головних героїв запам'ятали, наспівували заставку з мультфільму, і навіть запитували коли чекати нової зустрічі з улюбленими героями, - розповідає ведуча свята - клоун «Кнопка», а в житті Наталія Мусерідзе.

   Пораділи дитячому святу і дорослі. Побачивши зацікавлені обличчя дітей під час перегляду мультфільму, співробітники «Фокстроту» ще раз переконалися у важливості корпоративного соціального проекту «Школа безпеки».

    - Адже «Фокстрот» - лідер комфорту. А комфортно там, де безпечно, - ділиться враженням березня Марта Партем, заступник директора магазину «Фокстрот» на вул. Княгині Ольги, 106.  - Ми були приємно здивовані, що діти спеціально до нашого свята підготували вірші про «Фокстрот» та побутову техніку!

    Сьогодні про мультфільм знають дітлахи та їх вихователі в багатьох містах України. З початку року серіал «Фокс і Трот поспішають на допомогу» було презентовано в рамках власного соціального проекту бізнесу «Школа безпеки» на соціальних і благодійних акціях в Києві, Криму, Донецькій і Запорізькій областях. А в липні головні герої Фокс і Трот вирушили вчити дітей безпеки на свою батьківщину - Західну Україну. Адже задум «Фокстроту» про навчальний мультсеріал втілила в життя львівська компанія «АРТ-ВІДЕО». А місцевий рейтинговий телеканал «НТА» показав мультфільм дітям, анонсувавши випуски в популярній дитячій програмі «Вустами дитини». Уже в перші дні «літнього туру» мультсеріалу до його «творчих» батьків почали надходити добрі відгуки від маленьких глядачів та їхніх батьків:

    - Кожну п'ятницю моя трирічна Настя з нетерпінням чекає вечора, тому що саме в цей день по телевізору йде її улюблений мультик «Фокс і Трот поспішають на допомогу», - розповідає мама дівчинки, Олена. - Навіть свою улюблену іграшку дочка назвала на честь головної героїні - Фокс.

    І мама Михайлика і Дмитрика Бервецьких – Ірина теж визнає, що мультик надзвичайно повчальний для її синів - діти в грі вивчають ази безпеки. І додає: «Такий мультсеріал повинен мати мінімум десяток серій!».

    Продовження мультсеріалу - в планах у «Фокстроту». Четверта серія про дії дитини при виявленні пожежі створена за допомогою фахівців МНС України і буде презентована в Києві до Дня рятувальника 18 вересня в НПМ «Україна» разом з рятувальниками.

   До кінця літніх канікул ініціатори «Школи безпеки» проведуть експертну оцінку 4-ої серії мультсеріалу «Фокс і Трот поспішають на допомогу. Пожежа». Зараз йде збір рецензій методистів-педагогів, розробляється цілий навчально-методичний комплекс для молодших школярів з використанням мультфільму від «Фокстроту», тривають консультації щодо ротації мультфільму на всеукраїнських телеканалах. У «Фокстроті» мають намір продовжити вояж Фокса і Трота по великих і маленьких містах нашої країни. Адже безпека не має кордонів, і знати правила, як бути живим-здоровим, повинні всі діти.

 З сайту: http://www.foxtrot.ua/Article.aspx?AreaID=45&DocID=801


19.07.2012. № 28.

                               Щодня випускаємо п’ять хвилин анімації

 

    «Легенди України». Телевізійний мультсеріал виготовила львівська телекомпанія «Арт-Відео». В ефір вийшли 340 серій. Тривалість однієї – 5 хв. Із 2008 року перші 88 серій транслювали на Першому національному телеканалі – по п’ять серій щотижня. Зараз мультик живе на львівському телеканалі НТА. Режисер та автор ідеї – Сергій Гармаш. Продюсер проекту – Зоряна Занюк. Фільм знятий за поєднання техніки класичної 2D-анімації та анімації персонажів, створених у 3D. Аудиторія – діти від 3 до 12 років.

 Сергій Гармаш, 42 роки.

    Львів’янин, закінчив місцеву Академію мистецтв, за фахом «дизайнер інтер’єрів». Перший мультфільм про Червону Шапочку створив наприкінці 1999 року. Він тривав менше хвилини. Малював короткі анімації на замовлення. З 2001-го співпрацював із кіностудією «Галичина-фільм». З 2004 року – керівник відділу анімації на студії «Арт-Відео». Автор сценаріїв та персонажів мультсеріалів «Пригоди кота Викрутаса», «Казковий патруль», «Легенди України», «Духовне намисто», «Історія України в постатях». У вільний час вигадує та малює персонажів для майбутніх проектів. Одружений, виховує доньок – 10-річну Анастасію та 7-річну Діану.

    Коли народилася старша донька Настя, захотілося розказати їй, як утворилися гори, де живуть тварини, чому Україна має таку назву. Найкраще такі речі діти сприймають через мультик. Цікавинки та пригоди були в «Коті Викрутасі», який показували по телебаченню два роки, історії тварин – у «Казковому патрулі», а казки та історії нашого краю – у «Легендах України».

   Телебачення заповнене дешевими японськими мультиками, американськими сімпсонами, бетменами, South Park’ами. У кожній серії є насильство, кров, убивство. Діти дивляться це і вбирають цю агресію. Результати будуть помітні через 10-15 років. У Росії виділяють кошти на анімаційні проекти, що популяризують країну як велику й могутню, де жили богатирі й сильні царі, а народ усіх перемагає. Наша студія намагається йти тим самим шляхом, але на українському матеріалі. Щодня випускаємо в ефір 5 хвилин анімації. Це – найбільше в Україні.

    Діти не знають легенд. Запитайте навіть у будь-якого дорослого про наших міфічних істот. Назве русалку, чорта й водяника – у кращому випадку. А український фольклор багатющий. Є песиголовці, лизуни, потерчата, відьми, мавки.

    У серіях «Хрест на українській землі», «Виникнення Карпат», «Скеля Довбуша», «Про ковалів і зміїв» розповідаємо народні легенди про виникнення історичних явищ, природних процесів, життя легендарних постатей. Цікава легенда про львівських жінок є в книжці «Легенди Львова» Юрія Винничука. Татари 1283 року взяли місто в облогу. Хан Телебуга захотів дізнатися, чи довго зможуть оточені протриматись. За якийсь час посли подалися перевірити, чи львів’яни ще не повмирали з голоду. Жінки повикочували на вулиці порожні діжки, поставивши їх догори дном. Повимітали з комірок усю крупу й борошно, які там були, й засипали дно – хто крупою, хто борошном, а хто зерном – так, щоб вершок був, ще й птицю й худобу повипускали. Татарські посли побачили, що люди не бідують, і військо рушило додому.

    Персонажів «Легенд України» придумали швидко. Довше вигадували імена. У кожного з них – свій характер і своя місія в мультику. У веселого і жвавого кота Викрутаса – робот Третє Око, він же – енциклопедія, що знайомить з цікавими фактами. А в «Легенді» роль оповідача виконує м’яч Шева. Спочатку придумали зубатого м’ячика, що говорить. Цей персонаж навіяв ажіотаж до Євро. Швидко назвали його Шева – на честь Андрія Шевченка. А от над ім’ям хлопчика мучилися довго. Він – звичайний школяр років 12, любить футбол, цікавиться історією. Перебрали Миколку, Івана, Макса. Нарешті зупинилися на імені Нік. Сучасно й молодіжно.

     Разом зі сценаристом Тарасом Микітчаком ходили по бібліотеках, купували старі книжки на блошиному ринку. Багато легенд можна знайти в інтернеті на сайтах для мандрівників.

     М’яча, Ніка та Змія намалював я. Вони виконані у 3D-анімації – об’ємні й рухливі. Пейзажі та інші персонажі – у 2D. За роки в нас назбиралося багато архівів із другими планами, фонами, персонажами. Є архів малюнків українських гір, сіл, із персонажів – козаки, татари, селяни. Художники-аніматори по книжках з історії України, через інтернет дивляться на одяг і аксесуари людей, читають описи з легенд. Усе має відповідати історичним фактам. До прикладу, знімали серію про Данила Галицького. В історичних книжках знайшли одяг ХІ століття, повдягали персонажів. Чого не знаємо – вигадуємо. Наприклад, хто може знати у що вдягалися велети? За логікою, у шкури тварин. Так і малюємо. Буває, аніматори запрацюються, татар малюють у слов’янському одязі або у ХІІ столітті домалюють якусь сучасну річ – пістолет, наприклад. Потім перемальовуємо.

    Важко зобразити вигаданих істот. Дуже допомагають легенди, в яких описано їхній вигляд. Наприклад, песиголовців я намалював із людським тілом, головою собаки та ногами з колінами назад, як у птахів, та з двома пальцями.

    Комп’ютер прискорює у разів 400 роботу аніматора. На папері треба зробити малюнок, просканувати, обробити, відзняти. Помилився – заново слід малювати. Ми користуємося спеціальними електронними планшетами для малювання. Щоб створити секунду анімації, потрібно зробити 25 кадрів, тобто – 25 малюнків. На 3-4 хвилинний мультфільм іде місяць. Але ми працюємо над кількома серіями та проектами водночас, тому фактично створюємо по одній серії в день.

  М’ЯЧА ОЗВУЧУЄ ЮРІЙ ХВОСТЕНКО

    Школяр Нік бавиться за містом м’ячем, раптово забиває його в чарівну печеру. М’ячик Шева оживає й починає говорити. У печері живе Змій, який украв усі легенди України. Нік повинен виконати свою місію – через чарівний портал подивитися всі легенди, після цього вони оживають і стають усім відомі. Упродовж 340 серій хлопчик та м’ячик вивчають легенди України: розповіді про села й селища, храми й монастирі, фортеці й замки, народні ремесла і промисли, звичаї та свята.

    Озвучують персонажів актори з Театру ім. Заньковецької. Голосом Ніка говорить Надія Шепетюк, м’яча Шеви – Юрій Хвостенко. Музику й тло накладають з готових семплів на компакт-дисках.

 ДІТЯМ ПОТРІБНО ЗАСВОЇТИ, ЩО ДОБРО ПЕРЕМЕГАЄ ЗЛО  

Зоряна Занюк, керівник проектів студії «Арт-Відео».

П’ять років тому, коли запустили проект, не переживали, що дітям буде нудно дивитися мультик?

- Ні. Хоча після суперпопулярного Викрутаса «Легенди України» діти сприйняли стриманіше. Але ми поєднали повчальну частину із сучасними персонажами – хлопчиком та футбольним м’ячиком. За 5 хвилин дитина не встигає занудьгувати, але обов’язково щось запам’ятовує.

У сучасних мультиках багато жорстокості й насилля. Без цього фільм може зацікавити дітей?

- Найпопулярніші за останні роки мультфільми «Шрек», «Мадагаскар», «Тачки» довели, що дітям необов’язково бачити агресивні сцени. Можна обійтися без убивств. Цікавий сюжет, динамічні пригоди, веселі актори – рецепт успіху. На жаль, у половині українських легенд та історичних переказів ідеться про бої, зраду, війни. Налетіли турки-татари, вирізали село, вкрали дівчину. Така наша історія. Але ми стараємось обходитися без цього. Головне, що треба засвоїти дітям, - добро перемагає зло.

- Які були відгуки на мультфільм «Легенди України»?

- Батьки скаржились, що серії коротенькі, і дітей не можна залишити біля телевізора надовго. 7-річна дівчинка в листі просила не показувати після нашого мультика серії про Бетмена та Черепашок-ніндзя. Бо боїться їх. Присилали легенди з регіонів, найчастіше – із Закарпаття. Дякують за українську мову.

  Ольга Швед


05.06.2012

                            Подаруй дитині усмішку

     Cаме таким гаслом керувалися “Львівська газета” та її партнери, організовуючи грандіозне свято, що відбулося першого червня, в День захисту дітей

    У дитячому розважальному центрі “Без проблем”, що на вул. Городоцькій у ТЦ “Скриня”, вже з самісінького ранку було гамірно. Cаме першого червня сюди з’їхалася дітвора з різних куточків Львова — хто з батьками, хто з дідусями і бабусями. Біля входу всіх радо вітав Мікі Маус. Його привітання відразу налаштовувало малечу на свято: дітки усміхалися, мали хороший настрій. Тож коли в холі розважального центру з’явилися клоун і Карлсон, їх привітали оплесками і веселими вигуками. Малюки із задоволенням бавилися зі своїми улюбленими героями.

    Свято вдалося на славу: маленькі львів’яни були дуже активні. Вони танцювали, співали, брали участь у конкурсах, вікторинах, змаганнях, веселилися від душі. І за свої вміння, таланти, кмітливість отримували призи. А їх було чимало. На заклик «Львівської газети» радо відгукнулися підприємці і надали подарунки. Cтудія “ART Відео” подарувала малечі диски з українськими мультфільмами, щоб вона дивилася історії про наших героїв. 

    На свято прийшло дуже багато діток — понад 200 — але ніхто не залишився без подарунка. Та головне, що їм подарували частинку радості, зарядили позитивом, гарним настроєм на довгий час.

Анастасія Позичайло

З сайту: http://gazeta.lviv.ua/life/2012/06/05/3173


10.04.2012

                                                                          Літні та безпечні канікули

       У «Фокстроті» вже знають, про що буде четверта серія навчального мультфільму «Фокс і Трот поспішають на допомогу» і хто її намалює.

    Закінчився тендер, у якому обирали підрядника для роботи над створенням 4 серії мультиплікаційного серіалу «Фокс і Трот поспішають на допомогу». Мультфільм про правила поведінки молодших школярів у побуті з'явився з ініціативи торгівельної мережі «Фокстрот. Техніка для дому» в рамках соціального проекту Групи компаній «Фокстрот» «Школа безпеки» під девізом: «Комфортно там, де безпечно!»
    Тендер на виробництво чергової серії мультсеріалу був запущений 5 березня, в ньому брали участь 4 компанії. За умовами тендеру всі учасники надали нові ескізи головного героя - мудрої і веселої Лисиці Фокс, адже з часу появи перших трьох серій бренд «Фокстрот» істотно змінився. Змін за кольором, фігурою, звичками вимагала і головна героїня мультфільму.
   - Вибір переможця тендеру проводився за двома основними критеріями: схожість запропонованого головного персонажа з логотипом торгівельної мережі та лояльна цінова пропозиція, - розповідає голова тендерного комітету, виконавчий директор торгівельної мережі «Фокстрот. Техніка для дому» Юрій Пономаренко. У півфінал вийшли 2 учасники, які, отримавши рекомендації активістів соціального проекту «Школа безпеки», попрацювали над удосконаленням персонажа і надали ескізи до фіналу.
   В результаті, тендерний комітет обрав переможця - компанію «АРТ-ВІДЕО». Компанія у власному активі має пригодницькі серіали "Кіт Викрутас" та "Казковий патруль", історичний серіал "Легенди України" і три попередні серії мультсеріалу «Фокс і Трот поспішають на допомогу», а з історичним серіалом «Історія України у постаттях» (серія про князя Олега) компанія стала переможцем II Міжнародного фестивалю «Золота пектораль» в номінації «Анімаційні фільми» (травень 2011р.).
- Дякую за довіру, ми постараємося, щоб 4-а серія мультсеріалу порадувала всіх, хто навчається разом з лисичкою Фокс, роботом Тротом та бізнесом «Фокстрот», - каже Зоряна Занюк, керівник анімаційних проектів «Компанії АРТ-Відео». - Ми готові до роботи, зараз прокреслюємо  нового персонажа мультфільму - рятувальника, оскільки за сюжетом нової серії разом з головними героями відважний співробітник МНС буде вчити малюків правильно діяти при виявленні диму та вогню.
  Три серії мультфільму вже розміщені в інтернеті http://www.youtube.com/watch?v=q5s3RTvYbWE демонструються на 16 000 плазм в 227 магазинах торговельної мережі «Фокстрот. Техніка для дому» і розтиражовані на CD. Диски з мультиками отримали в подарунок від організаторів «Школи безпеки» сотні малюків Києва, Київської області, Горлівки Донецької області, Євпаторії (Крим) на святах, заняттях, фестивалях, де завжди знаходиться місце для розмови про важливість правил безпеки для дітей.

 З сайту http://www.foxtrot.ua


20.12.2011

                                     “Фокстрот” презентував мультфільм

     Група компаній “Фокстрот” 19 грудня на День Святого Миколая презентувала у столичному Сімейному центрі розваг «Дивосвіт» мультфільм, що навчає дітей азам безпеки у побуті, повідомили УНІАН у прес-службі групи компаній “Фокстрот”.

    Свято, що відбулося цього дня у столичному Сімейному центрі розваг «Дивосвіт», як і належить, - дивувало його маленьких учасників сюрпризами та подарунками. Так, новорічна ялинка, що запалала яскравими вогниками, розташувалася не в нарядній залі, як зазвичай, а на просторій веранді «Дивосвіту» прямо під відкритим небом. А Дід Мороз спустився з даху будівлі, як справжнісінький скелелаз, чим викликав захват маленької публіки. Казковий дідусь запросив дітвору пройти з вулиці до зали, де розташувалася його власна резиденція, та подивитися мультфільми «Фокс і Трот спішать на поміч!».

    У цьому мультфільмі головна героїня - відважна та весела  лисичка Фокс зі своїм помічником роботом Тротом  допомагають двом дітлахам-бешкетникам уникнути неприємностей, які могли б з ними статися через пустощі. Лисичка Фокс є для дітей водночас і другом, і помічником, і порадником і  спілкується з ними мовою жарту.

    Кожна із трьох відзнятих серій мультсеріалу розповідає про найбільш поширені життєві ситуації, де на дітей може чекати небезпека. Серіал охоплює такі теми: поводження дитини з електроприладами, подорожі у лісі та біля водоймищ, поведінка в людних місцях (у супермаркеті) та ін. 

    «Фокстрот» - лідер комфорту, але лише безпечне життя може бути комфортним, - переконаний виконавчий директор мережі «Фокстрот. Техніка для дому» Уве Кленк. – Тому з 2002 року компанія реалізує власний соціальний проект «Школа безпеки», у межах якого підтримує тисячі старшокласників у всеукраїнських змаганнях юних інспекторів руху та юних рятувальників, а молодших школярів буде вчити мудра лисичка Фокс. Адже саме малюки підлягають найбільшому ризику, самостійно долаючи дорогу до школи чи перебуваючи вдома після школи без батьків”.

    Діти із захватом сприйняли перші три серії мультфільму, адже презентацію для них провела сама героїня мультфільму – лисичка Фокс. Разом із нею дітвора танцювала, співаючи «Фокс розумна, Фокс кмітлива», по-своєму трактуючи поради з мультфільму:

    - Діти, як ви думаєте, чому не можна сушити речі у мікрохвильовці?, - питала у дітвори Фокс.

    - Бо буде пожежа, - хором відповідали діти.

    - А чому не можна тримати холодильник відкритим?

    - Аби не заморозити квартиру! - не забарився хтось із відповіддю.

     Наприкінці свята усі учасники отримали від «Фокстроту» та «Дивосвіту» подарунки. Поки діти розглядали свої трофеї, батьки щедро ділилися враженнями.

    “Ви придумали прекрасну форму навчати дітей, адже чи не вперше я бачу, як моя онука Катя та племінник не просто розважаються у новорічні свята, а й отримують необхідні знання. Дякуємо Вам! - сказала Ольга Іванівна, мешканка Києва та доросла глядачка мультфільму «Фокс і Трот спішать на поміч!» на святі у «Дивосвіті».

    Організатори створення мультфільму та соціального проекту «Школа безпеки» повідомили: будуть використовувати мультики як наглядовий матеріал на яскравих заходах зі школярами у межах власного проекту. Ведеться робота з отримання експертної оцінки мультфільму від фахівців Міністерства освіти та науки, молоді та спорту України. А три серії мультфільму будуть доступні для всіх на сайті мережі «Фокстрот. Техніка для дому» http://www.foxtrot.com.ua та на сайті ГК «ФОКСТРОТ» http://www.foxtrot.ua/Article.aspx?AreaID=45&DocID=761

    „Група компаній «ФОКСТРОТ” ініціювала створення мультсеріалу „Фокс і Трот спішать на поміч!” у рамках власного соціального проекту бізнесу «Школа безпеки», що реалізується під девізом «Комфортно там, де безпечно». Вперше мультфільм від «Фокстроту» був показаний в жовтні 2011 року у МДЦ «Артек» під час круглого столу «Діти за безпеку життя» у рамках зльоту юних рятувальників України, організованого МНС України та громадською організації «Всеукраїнський дитячий рух «Школа безпеки». Виробник мультфільмів - „Компанія АРТ-ВІДЕО”, у власному доробку вже має пригодницькі серіали „Кіт Викрутас” та „Казковий патруль”,  історичний серіал „Легенди України” тощо.

 З сайту  http://economics.unian.net


 16.06.2011; № 64

                             Перемога як аванс

    Зоряна Занюк, керівник проектів студії “Арт-відео”, про мультфільм “Історія України в постатях: князь Олег”, кінофестиваль “Золота пектораль” та плани

    Нещодавно у курортному Трускавці відбувся ІІ Міжнародний кінофестиваль “Золота пектораль”. У конкурсній програмі показали 58 фільмів із України, Росії, Грузії, Азербайджану, Куби, Латвії, Аргентини та Франції. Загалом на адресу журі фестивалю надійшло 200 стрічок. Трускавецький фестиваль зібрав увесь кінобомонд України й людей, яким не байдужий український кінематограф. Серед дванадцяти фестивальних номінацій першу премію і нагороду – “Золоту пектораль” – присвоювали і в анімації. Її здобула студія “Арт-відео” за мультфільм “Історія України в постатях: князь Олег”. Про те, чим привернула увагу авторитетного журі ця робота, як виник задум зняти мультиплікаційний фільм на тему української історії та яким шляхом рухається українська анімація, спілкуємося з керівником проектів студії “Арт-відео” Зоряною Занюк (на фото).

    – Як виник задум зняти мультик про князя Олега?

    – Хочемо зробити серіал, який би охоплював історію Київської Русі. Мультик про князя Олега – один із цієї серії. Ще буде перша серія,  вступна, й одинадцять – про усіх князів цієї доби.

    – Історичні постаті у муль­тиках – це щось нове в українській анімації. Чи цим шля­хом уже хтось ішов до вас?

    – Саме таким, мабуть, ні. Ця тема – не комерційна, тому не настільки цікава виробникам. До того ж в Україні їх мало, а от в Росії проекти про історію держави та її регіонів, життєвий шлях національних героїв, можна сказати, виготовляють “з конвеєра”. Їх фінансує держава, і вона також є замовником цієї продукції. Це не означає, що такі мульт­фільми нецікаві. Навпаки, вони зроблені на дуже високому рівні, але, оскільки за своєю тематикою вони орієнтовані на внут­рішній ринок, то з економічної точки зору високі за собівартістю та з низькою рентабельністю. У нас же не вистачило терпіння чекати на державні замовлення у своїй країні. Хочеться свої ідеї та вміння донести дітям та, зрештою, і дорослим уже сьогодні, тому знаходимо меценатів.

    – Наскільки ця тема є перспективною?

    – З морального, націо­нально-патріотичного, зрештою, з громадянської позиції, більш перспективних тем я не бачу!

    – Ваші російські колеги уже прагнуть вийти на європейський ринок, а для цього їм потрібен універсальний герой, бо живемо ж в умовах глобалізації. У вас – мультиплікація української історії, яка, мабуть, не дуже цікавитиме європейського глядача. Ви не плануєте виходити на європейський ринок?

    – Ми йдемо своїм шляхом: він не простий у нашій країні. У 2008 р. ми майже “захлиналися” у проектах, щоб встигати їх реалізовувати: працювали у вихідні, почали, крім Львова, розбудовувати студію у Києві. Криза внесла свої корективи, але не зупинила нас. Звичайно, розширення ринків – це мрії кожного виробника. На який із ринків ми вийдемо – побачимо. Я не сподівалася на таке вагоме перше визнання, як “Золота пектораль”, а от бачите – отримали цю нагороду. Це для нас було повною несподіванкою, адже брали участь у фестивалі не стільки заради перемоги, а щоб себе представити. Цю перемогу сприймаємо як аванс, як сигнал, що потрібно рухатися далі і виходити на більш серйозний рівень анімації.

    – Прошу сказати, де зараз знаходите кошти на свої проекти і чи є в Україні люди, які готові на це витрачатися?

    – В Україні є люди, які розуміють, що вартість грошей та патріотичне виховання майбутнього покоління – не співмірні речі. Мультфільм про князя Олега із серії “Історія України в постатях” допоміг реалізувати голова благодійного фонду “Здорова нація” Олексій Івченко. Є інші люди та комерційні структури, які підтримують наші ідеї, але ці проекти у стадії реалізації, тому не буду забігати вперед. Також ми реалізовували не один комерційний проект, наприклад, упродовж трьох років працювали з каналом ТЕТ, на замовлення Першого національного, виготовляємо рекламно-соціальні та просто рекламні мультфільми і ролики для комерційних структур, тому в історичні проекти частково інвестуємо і самі.

    – Яку роль могла б відіграти анімація на ринку реклами? Ви вже маєте у цьому певний досвід – рекламу продакт-плейсмент. Що можна сказати про цей вид реклами?

    – Вона вже сьогодні відіграє одну з ключових ролей: мультиплікаційна реклама завжди цікава, але більша її частина на нашому ринку – іноземного виробництва. Один із цікавих комерційних проектів, який ми реалізовували, – “Пригоди кота Викрутаса”. Ми виготовили понад 500 серій цього мульт­фільму. Проект близько двох років транслювався на каналі ТЕТ. Торговій марці він допоміг збільшити рівень лояльності на понад 40%.

    – Мультиплікація сьогодні – це високе мистецтво чи вид комерційної діяльності?

    – В Україні – радше мистецтво.

    – Хто ще в Україні працює у цьому напрямку? Можливо, це вдалося побачити на фестивалі?

    – У Трускавці таких проектів не було. Достойний мультфільм виготовила студія “Фрески” за твором Івана Франка “Лис Микита”. Я би сказала, що українська анімація робить у цьому напрямку лише перші кроки.

    – Які враження від фестивалю у Трускавці?

   – Ми вперше брали участь у фестивалі “Золота пектораль”, і враження дуже позитивні. У Трускавці було досить представницьке журі, і нам було важливо й цікаво почути їхню думку. Зрозуміло, що кінофестиваль лише набирає обертів. Ну, а для нас – це арена, де можна себе представити, подивитися на роботи інших і проаналізувати свої на їхньому тлі. Перегляд фільмів був поєднаний із відпочинком, розвагами. Відкриття було досить помпезним – у стилі відомих міжнародних кінофестивалів. Учасники фестивалю, почесні гості, журі проходили червоною доріжкою. Можливо, з часом “Золота пектораль” складе достойну конкуренцію “Оскару”.

    – Якими новими мультиками потішить “Арт-Відео” маленьких глядачів?

    – Ми працюємо над одним із найбільш масштабних своїх проектів: “Українські легенди”. Уже зараз він передбачає більше 300 серій, але певна, що це не межа, адже ми й надалі займаємося пошуковою роботою, знаходимо все нові і нові цікаві легенди, які згодом оживають у мультфільмах.

 З сайту http://www.lvivpost.net


13-12-2010

  Компанія «Арт-Відео» створила анімаційну історію українських храмів

      Продакшн-компанія «Арт-Відео» на замовлення афілійованого з нею львівського телеканалу НТА зняла анімаційний серіал «Духовне намисто», присвячену визначним релігійним пам'яткам України.

    За словами продюсера компанії «Арт-Відео» Зоряни Занюк, серіал розрахований передусім на дітей шкільного віку. «Наш продукт виконаний у поєднанні 2D і 3D анімації, - розповідає Зоряна Занюк. - У форматі 3D втілені головні герої, усе решта - в класичному форматі (2D). Ідея створити такий мультик народилася під час роботи над серіалом „Легенди України". Ми відчули, що тема українських святинь варта окремої тематичної лінії. Над казковими малюнками, на фоні яких відбувається дійство, а також над рухами героїв працюють аніматори не лише зі Львова, а й з інших міст України. Переповідаючи вже відомі історичні факти, ми намагалися візуально відтворити події та процес появи того чи іншого сакрального об'єкту. У майбутньому плануємо розширити список храмів і монастирів - звернемо увагу глядачів на дерев'яні церкви, які ще залишились в Західному регіоні України, на духовні споруди у Києві, у північних, південних і східних регіонах нашої держави». Серіал демонструватиметься на каналі НТА щосуботи та щонеділі о 14.00.

    За сприяння Української греко-католицької церкви «Духовне намисто» планують презентувати у сиротинцях Львівщини як подарунок дітям до різдвяних свят.  

     Компанія «Арт-Відео» з 2005 року виробляє 3D-мультсеріал «Пригоди кота Викрутаса» для телеканалу ТЕТ. У 2006-му - проект «Казковий патруль», 2008 - «Легенди України» для Першого Національного. До Різдва 2011 року студія готує прем'єру першого мультфільму з серії «Історія України в постатях».

 З сайту http://www.telekritika.ua/news/2010-12-13/58336?theme_page=380&


 02.12. 2010

 

 

 

   На нашому «голубому екрані» – новинка: мультиплікаційний серіал «Духовне намисто» про легендарні святині України: церкви, каплички, монастирі та інші культові споруди. Його можна переглянути щосуботи та щонеділі о 14.00 на каналі НТА. Презентує новий анімаційний проект компанія „Арт-Відео».

 

   Перші серії «Духовного намиста» присвячені храмам Львова, оскільки тут чи не найбільша архітектурна спадщина України.

 

   «У майбутньому плануємо розширити список храмів і монастирів – звернемо увагу глядачів на дерев’яні церкви, які ще залишились в Західному регіоні України, на духовні святині у Києві, у північних, південних і східних регіонах нашої держави”, – каже продюсер компанії „Арт-Відео” Зоряна Занюк. – Мультсеріал розрахований на дітей шкільного віку, однак його дивляться також їхні мами та бабусі, вчителі, про що й пишуть позитивні відгуки у листах. Серіалом цікавляться студенти, які вивчають архітектуру та дизайн».

 

   Новий анімаційний продукт виконаний у поєднанні 2D і 3D анімації. У форматі 3D втілені головні герої, усе решта – в класичному форматі (2D). «Ідея створити такий мультик народилася під час роботи над серіалом „Легенди України», – розповідає далі Зоряна Занюк. – Ми відчули, що тема українських святинь варта окремої тематичної лінії. Над казковими малюнками, на фоні яких відбувається дійство, а також над рухами героїв працюють аніматори не лише зі Львова, а й з інших міст України. Переповідаючи вже відомі історичні факти, ми намагалися візуально відтворити події та процес появи того чи іншого сакрального об’єкту. Зараз наші діти дивляться мультфільми, створені за російські гроші, про утворення і розвиток України, про українську культуру і традиції в російському баченні. За багато років незалежності України для підняття національного духу за допомогою анімації не було зроблено нічого. У нас залишаються славнозвісні козаки, які грають у футбол, та перекладені українською (або російською) іноземні мультики. Тим часом, українські фахівці у галузі анімації більше потрібні чужим державам, ніж рідній…”.

 

   Головні герої мультика – хлопчик-художник, який малює храми чарівним олівцем, і його вірний друг соловей – переносяться у прадавні часи: все навколо оживає, і персонажі стають учасниками подій, які впливали на долю сакральних об’єктів. Художник і його пернатий супутник, який починає говорити людською мовою, не лише милуються красою та величчю українських святинь, а й обороняють монастирські фортеці від нападників, відбудовують зруйновані церкви та каплиці. 

 

   «Із великим задоволенням переглянув перші серії мультфільму про наші святині, – каже отець Володимир Павлик із храму Різдва Пресвятої Богородиці у Сокільниках (УГКЦ). – Розповів про них знайомим священикам, і вони схвально відгукуються про ідею „Духовного намиста”. Такі мультики потрібні передусім нашим дітям. На українському телебаченні уже давно не було чогось доброго, пізнавального, духовного. Діти дивляться зарубіжні мультики про усіляких страховиськ і отримують від них переляк. Батьки приводять їх до священиків, щоб освятити над ними воду та прочитати спеціальні молитви. Переглядаючи мультики, діти повинні отримувати позитив, дізнаватися щось нове і цікаве. Що ми сьогодні посіємо в їхніх серцях, те завтра пожнемо”.

 

   Найближчим часом проект „Духовне намисто” буде презентовано в одному з дитячих сиротинці Львова. Мультсеріал стане подарунком дітям до Різдва.

 

         Довідка.

 

   У 2005-му році компанія „Арт-Відео” представила перший мультсеріал для дітей „Пригоди кота Викрутаса” (телеканал ТЕТ), у 2006-му – мультик про звірів „Казковий патруль” (телеканал ТЕТ), у 2008-му – „Українські легенди”, у 2010-му – „Духовне намисто”. До Різдвяних свят 2011-го року компанія „Арт-Відео” готує прем’єру мультика із серії „Історія України в постатях”. Про які саме постаті йдеться – довідаєтеся згодом.

http://risu.org.ua/

 


 

 

01.09.2012

      На Першому каналі стартує мультсеріал «Легенди України» виробництва «Арт-відео»

    1 вересня на Першому національному стартує мультиплікаційний серіал «Легенди України» виробництва телекомпанії «Арт-відео». Серіал транслюватиметься з понеділка по п’ятницю о 20.55 (5-хвилинні серії).

    Проект являє собою поєднання поєднанні техніки класичної 2D-анімації та анімації персонажів, створених у  3D. Продюсер проекту – Зоряна Занюк.

    «Головний герой серіалу  - футбольний фан, хлопчик Нік, який подорожує зі своїм приятелем  - футбольним м’ячем Шевою. Поява головного персонажа-хлопчика не випадкова. Підліток – футболіст стане своєрідним талісманом майбутнього чемпіонату «Євро – 2012». Разом із головним героєм глядачі пізнають захоплюючі легенди України. Перед ними постануть легенди заснування кожного обласного центру нашої держави. Окрім цього, у серіал увійдуть розповіді про села та селища, легенди етнічних та історичних регіонів України, храмів та монастирів, фортець та замків, народних ремесел та промислів, звичаїв та свят»,  - повідомляє прес-служба «Арт-відео», яка виробляє серіал на замовлення Національної телекомпанії України. У рамках проекту передбачений конкурс на знання українських легенд, а найкращі малюнки глядачів, яку братимуть участь у конкурсі, будуть показані в ефірі.

    Анімаційна студія телекомпанії «Арт-відео» створена 2005 року. Виробляє анімаційні серіали «Пригоди Кота Викрутаса» і «Казковий патруль» на замовлення телеканалу ТЕТ. У процесі створення та у планах – мультсеріали «Історія України у постатях» та «Замки України».

 З сайту http://www.telekritika.ua/news/2008-09-01/40317


23.10.2007

JeyArt                      Хто малює мультики?:)

    «Мультики – це несерйозно!», - так говорять лише ті, хто не знайомий з діяльністю студії «АРТ-Відео» (Київ). А ми, дивлячись на усміхнені очі малюків, які щовечора чекають на пригоди кота Викрутаса, з упевненістю заявляємо: «Анімація – це життя!»

    Студія «АРТ-Відео» займається багато чим, але саме тут художники творять дива. У їхніх руках оживають 2D та 3D мультяшні герої – смішні дракони, лицарі, богатирі, лисички та зайчики.

    Зоряна Занюк, керівник студії «АРТ-Відео»:

    «Зараз зарано ще говорити про досягнення, по те, що вдалось чи втілилось у життя. Анімація переживає нелегкі часи, тому «АРТ-Відео» для нас – не легкий у інвестиційному плані, але дуже цікавий бізнес.

    Зараз ми працюємо над рекламними роликами, створюємо власні мультфільми (новими наразі є історично-пізнавальні проекти Замки України, «Історія України у постатях» тощо), раніше студія працювала над виготовленням анімаційної заставки для «Вечірнього мультфільму» на каналі НТА (Львів). Кожен проект для нас надзвичайно важливий, ми викладаємось у кожному на всі 105 %.

    Найулюбленіший наш герой – кіт Викрутас. Придумав його талановитий художник, зараз керівник відділу анімації Сергій Гармаш. Він протягом довгого часу виконував приватні замовлення на розробки мультфільмів і не тільки, а потім згодився працювати у «АРТ-Відео».

    Це дорогий у фінансовому плані задум, але Сергій Гармаш знайшов спосіб зробити все якісно і відносно економно: він зумів поєднати 3D та 2D-вимірну графіку.

    В Європі анімація коштує набагато дорожче, адже витратна частина включає також оплату робочої сили, кошти на обладнання, на реалізацію творчого процесу. Над проектом працювали 18 чоловік, включаючи не лише розробку, а й озвучення.  До речі, наданням звукових ефектів займалась компанія «Львівський звук», причому голос Викрутаса належить не професійному акторові, а звукорежисеру, який до цього займався рекламними роликами. Сам анімаційний герой уже існував як торгівельна марка, але потребував копіткої праці. Перші 1-2 місяці колектив «АРТ-Відео» прцював у посиленому режимі : з 8 ранку до 11 вечора. Але результат показав: зусилля не були марними. Ми провели тестування у дитячому садочку – прекрасно, знову perfect! Тридцять діток віком від 7 до 11 років з цікавістю спостерігали за пригодами кота Викрутаса і вже напевне запам’ятали, чому акула має такі міцні зубки і чому не варто боятись снігову людину.

    Анімація, по суті, - це не вид бізнесу, а сегмент культури. У інших країнах існують державні квоти на мультфільми. В Україні ж ситуація набагато складніша, але рівень оснащення зростає, а отже – зростають можливості нашої команди.

    Найголовніша умова для того, щоб проекти були перспективними, - це насамперед творча реалізація. Не має значення ні диплом, ні прописка, ні досвід роботи, визначальним є фактор творчості і неординарності особистості, наявності цікавих ідей та шляхів їх реалізації.

    Секрет успіху від Зоряни Занюк:

    Я вважаю, що треба набиратись досвіду, пам’ятаючи, що головна ціль – не гроші, а творча самореалізація. Треба любити свою роботу і викладатись на всі 100 % не залежно від того, як вона оплачується – 20 чи 1500 доларів. Тоді успіх прийде обов’язково.

    Ми з радістю приймаємо молодих спеціалістів, кожен може спробувати свої сили. Якщо ви маєте цікавий творчий задум, викладіть його на 1-2 сторінки та перешліть на електронну адресу з нашого сайту.

    Якщо це мультик чи серіал – напишіть головну сюжетну лінію та розробку принаймні однієї серії. Тому, якщо ви маєте, що сказати, - не бійтесь, все вийде, треба тільки  вірити у власні сили!»

    Коли живеш, як у мультику, то і створюєш собі ніби анімоване життя!  Робота вимагає стриманості і терплячості, але результат виправдовує витрачені зусилля.

Секрети анімації шукала Тетяна Бондарь

 З сайту http://jeyart.com.ua 

 

Студія проводить навчання з класичної анімації та комп'ютерної графіки